برای تعمیر تلویزیون ال ای دی باید بتوانید ایرادات را به درستی تشخیص داده و اقدام به انجام کار های مربوط به تعمیر کنید.

به طور کلی تعمیر تلویزیون ال ای دی اقدامی است که باید در زمان درست انجام گیرد، زمانی که تشخیص آن مستلزم داشتن برخی اطلاعات در این حوزه است.

از آن جا که احتمال دارد شما هم در مورد این مسئله دو به شک باشید و ندانید که آیا زمان تعمیر تلویزیون ال ای دی مورد استفاده تان فرا رسیده یا خیر، سعی کرده ایم در خلال متن زیر علاوه بر این که پیرامون جوانب این فرایند صحبت کنیم، درباره ی اطلاعات لازم برای اقدام به بهره مندی از خدمات تعمیر تلویزیون ال ای دی نیز بگوییم، اطلاعاتی که با دانستن آن ها می توانید بدانید که آیا تلویزیون شما به تعمیر نیاز دارد یا خیر.

لازم به ذکر است خواندن متن زیر کمک شایانی به تقاضا کننده های این خدمات کاربردی می کند و افراد می توانند با بهره مندی از این مطلب اقدامات مطلوبی در راستای بهره مندی از خدمات تعمیرات تلویزیون انجام دهند.

تعمیر تلویزیون ال ای دی
تعمیر تلویزیون ال ای دی

در صورتی که ساکن تهران و کرج می باشید جهت تعمیر تلویزیون خود در منزل فقط با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

۰۹۱۲۹۵۸۶۹۵۰ و یا ۰۲۱۸۶۰۱۴۴۰۶ 

تعویض یا تعمیر تلویزیون، کدام یک بهتر است؟

در چند دهه ی اخیر و با توجه به تغییر روند زندگی جوامع، تلویزیون توانسته در زمره ی یکی از اساسی ترین کالا های زندگی قرار بگیرد، تا جایی که در حال حاضر اکثر خانه ها نمونه ای از این کالا را دارند. تلویزیون ها از ابتدای تولید شان تا به امروز دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده اند و رفته رفته ظاهر و ساختار پیشرفته تری نسبت به قبل یافته اند؛ ظاهر و ساختاری که سعی شده با توجه به مطلوب کردن شرایط بهره مندی تغییر کنند.

هنگام استفاده از تلویزیون ممکن است اتفاقات مختلفی رخ دهد که فرایند بهره مندی از آن را دچار اختلال کند، یعنی تلویزیون خراب شود و همانند ابتدا کارایی نداشته باشد. در چنین مواقع، یکی از متداول ترین پرسش هایی که به احتمال زیاد مطرح می باشد این است که تلویزیون خراب شده و فاقد کارایی را تعویض کنیم یا تعمیر؟

در مورد کالا ها و دستگاه هایی که ارزان قیمت هستند، بهترین اقدام پس از خرابی تعویض می باشد، فلذا هزینه ی پرداختی برای تعمیر ریسک دار است و امکان دارد دستگاه مربوطه همچون گذشته کارایی نداشته باشد. اما گفتنی است این مسئله در مورد تلویزیون های ال ای دیِ خراب اصلاً صدق نمی کند، به نحوی که توصیه می کنیم تمام سعی خود را انجام دهید تا اقدام به تعویض نکنید.

گران قیمت بودن و کم کیفیت شدن نمونه های جدید از جمله اساسی ترین دلایلی هستند که منجر شده بگوییم تعمیر تلویزیون ال ای دی به مراتب به صرفه تر از تعویض است.

البته ناگفته نماند برای تعمیر نیز باید نکات مختلفی را در نظر داشته باشید، نکاتی که در تیتر های بعد به آن ها اشاره کرده ایم تا متقاضیان تعمیرات تلویزیون ال ای دی را به درستی هدایت کنیم.

تعمیر تلویزیون ال ای دی
تعمیر تلویزیون ال ای دی

تلویزیون های ال ای دی در چه مواقعی به تعمیر نیاز دارند؟

به طور کلی اتفاقات مختلفی می تواند برای یک تلویزیون ال ای دی رخ دهد، اتفاقاتی که سبب خرابی می شوند و به تعمیر شدن نیاز دارند. در راستای پاسخ به این پرسش که تلویزیون های ال ای دی در چه مواقعی به تعمیر نیاز دارند در ادامه چند مورد از اتفاقات مذکور را گفته ایم که خواندن آن ها بدون لطف نخواهد بود:

 • پدیدار شدن انواع و اقسام خط ها در صفحه ی نمایشگر تلویزیون از جمله اتفاقاتی است که با بهره مندی از خدمات تعمیرات قابل حل است. این اتفاق ممکن است بر اثر ضربه ی ناشی از پرتاب شئ و یا هر رخداد دیگری بیفتد.
 • قطع شدن صدا نیز از دیگر مشکلاتی است که اگر ناشی از نقص موجود در اسپیکر و باند های تلویزیون باشد، می توان تعمیر کرد.
 • تاریک شدن قسمتی از تصویر، اضافه شدن یک رنگ قالب به کل تصویر، پدیدار شدن نقطه ای سفید رنگ در صفحه، انتشار تصاویر به صورت قرینه و رفت و آمد لحظه ای تصاویر برخی از مشکلاتی هستند که مختص به صفحه ی نمایش می باشند و می توان آن ها را تعمیر کرد.
 • و در نهایت بد نیست به موارد دیگری چون ترک خوردن صفحه نمایش، پخش صدا های بدون تصویر، خاموش شدن های ناگهانی، دیر بودن فرایند خاموش و روشن و … اشاره کنیم.

در واقع متخصصین حوزه ی تعمیرات تلویزیون ال ای دی می کوشند با بهره مندی از علوم تکنولوژی و دستاورد های موجود، بتوانند هر گونه نقص و مشکلی را رفع کنند تا در این دوره ای که قیمت خرید تمام کالا ها، مِن جمله تلویزیون های ال ای دی چند برابر شده، هیچ کسی مجبور به تعویض و پرداخت مبالغ هنگفت نشود.

اولین اقدامات برای تعمیر تلویزیون ال ای دی

خراب شدن تلویزیون ال ای دی کاملاً اجتناب نا پذیر است و امکان دارد برای هر نمونه ای و از هر برندی اتفاق بیفتد، از این رو حتی اگر با چنین رخدادی مواجه نشده اید لازم است بدانید اولین و بهترین اقدامات برای تعمیر چیست.

یکی از رایج ترین اقداماتی که به هیچ وجه توصیه نمی شود، اقدامات خودسرانه است؛ فلذا برخی از افراد هنگامی که با خرابی تلویزیون ال ای دی خود مواجه می شوند به صورت خود سرانه و بدون اطلاعات اقدام به تعمیر آن می کنند در حالی که با این کار نا خودآگاه منجر به تخریب بیشتری خواهند شد.

بنابراین با توجه به این موضوع لازم است بگوییم اولین اقدامی که باید در راستای تعمیر تلویزیون ال ای دی انجام دهید، یافتن مراکز تخصصیِ این حوزه است، مراکزی که افراد ماهری دارند و بهترین خدمات ممکن را در این زمینه ارائه می دهند.

در صورتی که ساکن تهران و کرج می باشید جهت تعمیر تلویزیون خود در منزل فقط با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

۰۹۱۲۹۵۸۶۹۵۰ و یا ۰۲۱۸۶۰۱۴۴۰۶ 

اولین اقدامات برای تعمیر تلویزیون ال ای دی

یک مرکز تعمیرات تلویزیون ال ای دی باید از چه مشخصاتی برخوردار باشد؟

پیرو تیتر قبلی در این جا می خواهیم تعدادی از مشخصات یک مرکز تعمیرات تلویزیون ال ای دیِ تخصصی و معتبر را بگوییم که عبارت هستند از:

 • واضح ترین مورد، متخصص بودن افراد است. نا گفته نماند افرادی در این حوزه متخصص شمرده می شوند که بتوانند انواع و اقسام مدل ها را با هر نقص و مشکلی به نحو احسن تعمیر کنند.
 • سریع بودن فرایند تعمیر از دیگر خصوصیاتی است که یک مرکز معتبر و تخصصی بایستی از آن برخوردار باشد.
 • بهره مندی از تجهیزات و ابزار آلات پیشرفته، تجهیزات و ابزار آلاتی که فرایند تعمیر را به مراتب مطلوب تر می کنند.
 • منصفانه بودن هزینه ها نیز از اساسی ترین خصوصیات در این حوزه شمرده می شود.
 • و موارد دیگری از این دست مورد های مذکور.

 

فرایند تعمیرات تلویزیون ال ای دی مستلزم پرداختِ چه مقدار هزینه ای است؟

فرایند تعمیرات تلویزیون ال ای دی مستلزم پرداختِ چه مقدار هزینه ای است؟

اگر در مورد هزینه های لازم برای تعمیرات تلویزیون های ال ای دی می پرسید لازم است بگوییم به عوامل مختلفی بستگی دارد، عواملی که سعی کرده ایم در قسمت پایین به مهم ترین مورد های آن اشاره کنیم:

 • درجه و شدت خرابی
 • نوع خرابی
 • نوع و مدل تلویزیون
 • اندازه ی تلویزیون
 • برند تولید کننده
 • ایرانی یا خارجی بودن آن
 • تعرفه های اعلام شده از طرف مسئولین مربوطه ی کشور
 • و در نهایت از همه مهم تر انصافِ مرکز تعمیرات مد نظر است که تعیین کننده ی رنج هزینه ها می باشد.

اگر می خواهید در هزینه های مربوط به تعمیرات تلویزیون ال ای دی از پرداخت مبالغ اضافه اجتناب کنید، می بایست بکوشید تا تعمیرکار های معتبر و منصفی را شناسایی نمایید.

در صورتی که ساکن تهران و کرج می باشید جهت تعمیر تلویزیون خود در منزل فقط با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید :

۰۹۱۲۹۵۸۶۹۵۰ و یا ۰۲۱۸۶۰۱۴۴۰۶